Haberleşme Hataları

Doğru topraklama yöntemlerinin kullanımı, ekranlama, traspoze kablolar, diferansiyel filtreler ve engelleyiciler gibi basit cihazlar ve teknikler, çoğu vakada gürültüyü kontrol edebilir.

 

Yüksek üretim yeteneği ve kapasitesine sahip olabilmek için kontrol, otomasyon ve makineler arası senkronizasyon oranını artıran endüstride haberleşme ağı kritik bir öneme sahiptir. Hızlı, güvenli ve standart ürün üretmenin yolu makinelerin planlanan uyum içerisinde çalışmasıdır. Ancak gerek projelendirme veya montaj hataları gerekse projede tüm bileşenlerin ön görülemeden yapılan dizaynların haberleşme hataları oluşturduğu bilinmektedir.

Ayrıca değişen şebeke koşulları, bakım ve ölçümlerin uzun zamandır yapılmadığı için sıkıntının erken tespit edilemediği, ek olarak gelen ve sonucu ön görülemeyen yük değişimlerinin bulunduğu tesislerde ise haberleşme hataları daha sık oranda görülebilmektedir. Genellikle temel tespit ve dokunuşlarla çözülebilen bu başlıkta en kritik nokta ise yüksek tecrübe ve kabiliyet gerektiren sorunun kaynağını tespit edebilmektir.